2018. szeptember 13.

16:00

16:30

Kiállításmegnyitó – László Hajnalka grafikus, reklámgrafikus egyéni kiállítása, megnyitja Turos Eszter művészettörténész

László Hajnalka - Kiállítás
Ingyenes Belépés
17:00

19:00

Origami workshop OzOz-al: Ossama Mohamed Helmy Farag (EG), az Arab Origami Központ alapítója és vezetője

Ingyenes Belépés
17:00

17:45

Kiállításmegnyitó – Daniel Spoerri (CH-AT): Megemészteni a múltat – Eat Art és objektművészet, a kiállítást megnyitja Ligetfalvi Gergely kurátor

Daniel Spoerri: Megemészteni a múltat ‒ Eat Art és objektművészet
Ingyenes Belépés
18:00

19:00

Zenés irodalmi előadás (slam poetry, spoken word, rap, jazz, ethno): Pion István & The Unicorns (HU)

Pion & The Unicorns (HU)
15 RON
19:00

20:00

Könyvbemutató – Horváth Benjámin: A Dicsőséges Európa, beszélgetőtárs: Selyem Zsuzsa irodalomtörténész, író, esszéíró

Horváth Benjámin: A Dicsőséges Európa
Ingyenes Belépés
19:00

22:00

Színház – Tamási Áron Színház: Egy zabigyerek kék háttér előtt történetet mesél, rendező: Radu Afrim

Egy zabigyerek kék háttér előtt történetet mesél
12 RON / 20 RON
21:00

22:26

Filmvetítés – Marco del Fiol: The Space In Between: Marina Abramović And Brazil

10 RON / 15 RON

2018. szeptember 14.

11:00

12:00

Bábelőadás – Cimborák Bábszínház: A halhatatlanságra vágyó királyfi, korhatár: 5+

A Halhatatlanságra Vágyó Királyfi
7 RON
17:00

18:00

Interaktív origami installáció és műhely OzOz-al – Ossama Mohamed Helmy Farag (EG), az Arab Origami Központ alapítója és vezetője: A forradalom madarai

18:00

19:20

A Nepotu’ lui Thoreau kolozsvári irodalmi kör estje. Fellépők: Ștefan Baghiu, Ștefan Manasia, Alex Văsieș, Szántai János

Thoreau? Jelen!
Ingyenes Belépés
19:00

20:26

Filmvetítés – Dominique Abel, Fiona Gordon: Lost in Paris

FILM - Lost in Paris
12 RON / 18 RON
19:00

20:10

Felnőtt bábelőadás – Blind Summit Theatre (UK): The Table, korhatár: 14+

Blind Summit Theatre (UK): The Table
30 RON
20:30

22:00

Koncert – Fekecs Ákos Projekt (HU)

Fekecs Ákos Projekt (HU)
Ingyenes Belépés
22:30

00:00

Koncert – Nunki Bay Starship (HU)

Nunki Bay Starship (HU)
Ingyenes Belépés
23:59

04:00

pulzParty – küb_beat Live Act, Leafcutter John (UK), Beast, rgdn

2018. szeptember 15.

11:00

11:40

Gólyalábas mutatványozás – Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat

Ingyenes Belépés
11:00

13:00

Origami műhely OzOz-al – Ossama Mohamed Helmy Farag (EG), az Arab Origami Központ alapítója és vezetője

Ingyenes Belépés
12:00

13:00

Interaktív óriásbuborék show – Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat

Ingyenes Belépés
13:00

17:00

Cirkuszi játszóház gyerekeknek – Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat

Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat - Firenest (HU)- Cirkuszi Játszóház
Ingyenes Belépés
17:00

19:00

Origami műhely OzOz-al – Ossama Mohamed Helmy Farag (EG), az Arab Origami Központ alapítója és vezetője

Ingyenes Belépés
18:00

19:00

Közönségtalálkozó Centauri Pennatus magyarországi íróval, beszélgetőtárs: László Noémi kolozsvári költő, műfordító

Centauri Pennatus
Ingyenes Belépés
19:00

20:10

Felnőtt bábelőadás – Blind Summit Theatre (UK): The Table, korhatár: 14+

Blind Summit Theatre (UK): The Table
30 RON
19:00

20:26

Filmvetítés – Dominique Abel, Fiona Gordon: Lost in Paris

FILM - Lost in Paris
12 RON / 18 RON
20:40

21:00

Zene – K-beat

K-beat
Ingyenes Belépés
21:00

21:40

Zene – Rhi (UK)

Rhi (UK)
Ingyenes Belépés
21:45

22:00

LED Juggling Show – Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat (HU)

Tűzfészek Tűzzsonglőr Társulat - Firenest (HU)- LED Zsonglőr Show
Ingyenes Belépés
22:30

23:30

Koncert – Shunya Live Band (UK)

Shunya (UK)
Ingyenes Belépés
23:59

04:00

pulzParty – Pumi, Shunya Live Act (UK), Grid, küb_beat

2018. szeptember 16.

11:00

13:00

Origami műhely OzOz-al – Ossama Mohamed Helmy Farag (EG), az Arab Origami Központ alapítója és vezetője

Ingyenes Belépés
15:00

18:00

Ujjbábopera – Paizs Miklós (HU): Don Giovanni

17:00

19:00

Színházi performansz – Kocsmai hurkok 7 jelenetben, rendező: Pálffy Tibor

Kocsmai hurkok 7 jelenetben
10 RON
19:00

20:30

Családlátogatás a sorok mentén – Közönségtalálkozó Kemény István, Szirmay Ágnes és Kemény Zsófi magyarországi írókkal, költőkkel, beszélgetőtárs: Szonda Szabolcs könyvtárigazgató

Kemény István, Szirmay Ágnes, Kemény Zsófi: Családlátogatás a sorok mentén
Ingyenes Belépés
19:00

19:20

Vertikális tánc – The Flock Project (HU): Mint a madárraj

The Flock Project (HU)
Ingyenes Belépés
20:30

22:00

Koncert – iamyank Live Ensemble (HU)

iamyank Live Ensemble (HU): elektronika-hangzás szimfonikusokkal
25 RON
22:00

22:15

Videomapping demo: a Bordos.ArtWorks műhely munkáiból

Projection Mapping Workshop
Ingyenes Belépés
23:00

03:00

pulzArt Afterparty with Tone Troopers & friends

pulzArt Session
Ingyenes Belépés

Workshopok / Műhelymunkák:

Csenge Fülöp & Előd György: Festival Architecture / Fesztivál építészeti workshop Főtér – ingyenes
Szeptember 10–13., 10:00–18:00

Gyopár Búzási & Zsolt Hátszegi: Hahanta – Creative Animation Workshop – A Kónya Ádám Művelődési Ház Pinceklubja – ingyenes
Szeptember 13–16., 10:00–14:00

Bordos László Zsolt (HU): Bordos.ArtWorks: Projection Mapping Workshop – a Plugor Sándor Művészeti Líceum Díszterme – 200 lej
Szeptember 13–16., 11:00–16:00

Nyolczas Kriszta (HU): Henna Workshop – Szimpla – 200 lej
Szeptember 13–16., 11:00–14:00, 15:00–17:00

André Ferenc & Horváth Benji: Creative Writing Workshop / Kreatív Írásműhely – Szimpla – 80 lej
Szeptember 13–16., 16:00–19:00

Hunor Horváth: Express Yourself! – Performing Arts Workshop – Cimborák Bábstúdió – 80 lej
Szeptember 14-15., péntek-szombat, 14:00–19:00

Leafcutter John (UK): Collaborative Nodal Synthesizer Workshop – A Tamási Áron
Színház Klubja – 30 lej
Szeptember 15., 15:00–17:00

Blind Summit Theatre (UK): Introduction to Blind Summit Puppetry – A Kónya Ádám Művelődési Ház Díszterme – 100 lej
Szeptember 16., vasárnap, 10:00–20:00